České broušené skloVáclav Lhota

Broušené sklo má v České republice tradici dlouhou několik desetiletí, na kterou v roce 2001 navázala i firma Václava Lhoty, sídlící nedaleko Poděbrad. Naše výrobky poznáte podle typického čárkovaného brusu, který využíváme jak u klasických bohatě zdobených vzorů, tak i lehce dekorovaných skleněných nádob.

Jedinečnost a péče pro každý kousek

Surovinou je olovnatý křišťál, který nám dodává osvědčený partner sídlící nedaleko naší dílny. Na připravené skleněné nádoby navrhneme a nakreslíme vlastní vzor, který poté vybrousíme. Vázy, mísy, skleničky i další výrobky jsou následně vyleštěny, umyty a pečlivě zabaleny.

Veškeré výrobky vznikají ručně díky zkušeným brusičům, kteří pocházejí z České sklářské brusičské školy. Hotové práce zdobí nejen v české domácnosti, ale putují také do celého světa, především do Ázerbájdžánu.

Sklo broušené i malované

Skleněné výrobky máme jak skladem, tak i na objednávku (doba výroby na objednávku je přibližně jeden měsíc). V případě zájmu pro vás vyrobíme také tradiční malované sklo technikou tzv. vysokého smaltu.

Ručně broušený český křišťál

Český křišťál s ručně broušenými vzory je známý po celém světe. Věnujeme se jak tvorbě vlastních vzorů, tak na sklo můžeme ztvárnit i vaše představy. Podívejte se na ukázku naší práce, kterou naleznete také v kamenné prodejně v Městci Králové. A pokud to k nám máte daleko, neváhejte nás kontaktovat - objednávku pro vás pečlivě zabalíme a pošleme.